זה הסיפור שלך: סדנת כתיבה אוטוביוגרפית מקוונת בהנחיית ריקי כהן

לכתוב את הסיפור שלא מניח לך ומוכרח לצאת אל הדף, במסגרת סדנה מקוונת – בלי לצאת מהבית.
אני ריקי כהן, סופרת ("על השעות השבורות", בהוצאת הקיבוץ המאוחד, סיפורים קצרים בכתבי עת בארץ ובחו"ל), עורכת (המוסך – מוסף לספרות, "את לא נולדת אישה" ועוד).
יש לך תשוקה לכתוב סיפור המבוסס על האוטוביוגרפי? התחלת לכתוב ואת/ה מתלבט/ת איך להמשיך? אני מזמינה אותך לסדנה מקוונת בזום שתעניק כלים, תמיכה והשראה.

הסדנה בת 8 מפגשים בזום, בקבוצה קטנה של עד 10 כותבים/ות. 
מדי יום רביעי, החל מ-4.10.2023, ב-19:00-21:00.

עלות: 1000 ש"ח פלוס מע"מ

איך לכתוב את הסיפור והזיכרונות שלנו ולגרום לטקסט לגעת בחיים של הקורא/ת

איך הם עשו את זה? נקרא ונפענח במהלך השיעורים במורי הדרך שלנו

נטליה גינצבורג

"המאורעות, הדמויות והשמות בספר מציאותיים. "לא המצאתי דבר... כתבתי רק מה שאני זוכרת", כותבת גינצבורג, אבל דווקא בגלל מגבלותיו של הזיכרון יש לקרוא את הספר "כאילו הוא רומאן"."

ויויאן גורניק

"אישה בוגרת מתהלכת עם אמה הקשישה ברחובות מנהטן. מבעד לטיולים הללו, המלאים זיכרונות, תלונות והומור משותף, פורשת הסופרת את מאבקה כבת למצוא את מקומה בעולם".

נגה אלבלך

"בת מלווה את אביה בחודשי חייו האחרונים. היא מתבוננת בתודעתו המתערפלת ומבקשת לשמר את אישיותו, שכמו נמוגה מול עיניה. ככל שהוא שוכח, היא נזכרת; ככל שהוא מתרחק ומתכנס בתוך עולמו, היא חשה בקרבה חדשה הקמה ביניהם".

דידיה אריבון

"השיבה לעבר מתירה פקעת רגשות עזים וסבוכים: הסלידה מבני משפחתו הבורים, ההומופובים, הטינה אליהם, האשמה על שזנח אותם, חוסר השייכות לחברה הפריזאית המתוחכמת, הבושה על עברו והזרות העצמית. וגם החמלה המאוחרת על הוריו קשי היום."

"ובכן מה משותף לכל אלה, בין שנכתבו כסיפור של חניכה רוחנית-דתית, או שהם סיפורים של עבדים שהשתחררו, או של התמודדות עם עוני, או שאלות של זהות יהודית ואמריקאית, או תיעוד של חיים קולוניאליסטים או חיים תחת כיבוש או של חיים בורגניים (ואני שוקלת להמשיך כך את הפסקה הזאת בלי נקודה עוד הלאה כדי להמחיש בצורה את מה שאני רוצה לומר בתוכן, שהממואר הוא צורה ספרותית עשירה מאוד, שיש בה הרבה דוגמאות מלמדות ומשפיעות) – הוא לא הרצון של הכותבים להעיד על עצמם שהם יוצאי דופן, ולא הרצון לקרוא רק את הסיפור שלהם עצמם, אלא הנכונות לבחון לעומק ובאיכות ספרותית באיזה אופן כל אחד מהכותבים הללו מגלם כמקרה מסוים וחד פעמי את האנושי הכללי, את המקום ואת רוח הזמן." ארנה קזין

סילבוס

הבטיחו את מקומכם/ן

שריינו לכם/ן מקום בהרשמה עכשיו. מוזמנים להתכתב בוואטסאפ לשאלות נוספות. 

התשלום בהעברה בנקאית או ביט/פייבוקס