זאת אני

אחת שיודעת – לספר סיפור, ללטש אותו ולהגיש אותו בדיגיטל בעטיפה מותאמת ובדרך שמרתקת גולשים. בשנים האחרונות אני יוצרת תוכן לדיגיטל לארגונים, אנשים, מוצרים וחברות, בעיקר בתחום התרבות והחברה. את התוכן הזה אני גם משווקת ברשתות החברתיות באופן אורגני ובאמצעות קמפיינים, תחום נוסף שבו התמקצעתי והשתכללתי בלימוד מתמשך בקורסים שונים. בשעות נוספות אני מקימה אתרי וורדפרס תדמיתיים או מגזיניים. עד הקורונה, הייתי אחראית במשך כשנה וחצי על המדיה החברתית וכתיבת התוכן בבית ליבלינג, מרכז העיר הלבנה.  בשנה האחרונה אני מרכזת את הנוכחות הדיגיטלית של כתב העת "מאזניים", השייך לאגודת הסופרים העבריים. 

 בין הלקוחות שנהנו מהעבודה שלי בתחומים האלו: בית ליבלינג, כתב העת מאזניים – אגודת הסופרים, ענת לב אדלר, אגף התרבות בעיריית תל אביב, מחלקת התרבות בעיריית בת ים, כתר ספרים, עמותת צ'יימס ישראל, להקת המחול ורטיגו, סדרת הספרים כבר, הוצאת דניאלה די-נור, קברט טוטאל, הבמאית ענת צוריה, הסופרת דורית רביניאן, הסופרות והמשוררות מיה טבת דיין וטל ניצן, ורבים/ות אחרים.ות. 

את לא נולדת כותבת, אבל את יכולה להתחיל די מוקדם. 

התחלתי לקרוא בגיל חמש ולכתוב בגיל שבע. לא הפסקתי מאז. בקריירה הראשונה שלי הייתי עיתונאית פרינט, כשהיא עוד הייתה בשיאה. את היכולת להעביר מסרים ולתקשר עם המון בני אדם בו זמנית דמיינתי עוד בשנות התשעים המוקדמות, ובשנת 96 נבלעתי באינטרנט שהגיע לישראל ולא יצאתי משם מאז. 

התפקידים העיקריים שלי ברשת בישראל: 

  • ניהול קהילות ברשת ב-IOL, שהייתה שייכת לקבוצת הארץ. 
  • הקמת האתר (בצוות) נענע וניהול הקהילות. 
  • ממקימי אתר ynet, מייסדת ומנהלת הקהילות במשך שמונה שנים. 
  • הקמה של "קהילת הקוראים המשפיעים" ל"ידיעות ספרים" וניהולה במשך שלוש שנים.  
 
ואז יצאתי לעצמאות

התחלתי לנהל מדיה חברתית כעצמאית בראשית ימי פייסבוק בארץ. הלקוח הראשון שלי היה חבר כנסת דאז, מיכאל איתן, מחלוצי הרשת בישראל, שרץ בפריימריז של הליכוד ב-2008. הוא ביקש לגייס תרומות דרך רשתות חברתיות. זה היה טרום עידן גיוסי ההמונים והשתמשתי בתוכן ואינטרקציה ישירה איתו דרך הרשתות. זה הצליח. 

 אחרי ההתחלה המוצלחת התחלתי לנהל ולרכז מדיה חברתית עבור ארגונים שונים: כמיפל (עבור המותג אוונט, כחמש שנים), הסוכנות היהודית, האגיס (דרך משרד הפרסום מקאן), ובשלהי התקופה הזו גם ערכתי מדורים באתר סלונה וניהלתי את קהילת הבלוגריות באתר. בתקופה זו גם כתבתי על הורות בבלוג באתר "רשימות", והקמתי אתר בלוגים בשם "אמהות אובדות". 

וגם היצירה שלי בקעה

ב-2013 יצאתי לאור גם כמשוררת, הוצאתי ספר שירה ראשון ("ערמה מלוכלכת בכל חדר"), ערכתי ספר סיפורים דיגיטלי ("אצלכם זה בוכה") ופרסמתי סיפורים ושירה בכתבי עת שונים. באותה שנה הפקתי וערכתי סדרת ערבי שירה, מוזיקה וצילום במשותף עם טל ניצן, תחת הכותרת "שירה בלילה". בהמשך הפקתי וערכתי אירועי שירה ומוזיקה לאיגוד כללי של הסופרים, עיתון 77, ספריות ציבוריות – פתח תקווה ועוד. לכולם ביצעתי גם קידום ברשתות חברתיות. 

ההתנסות הבאה שלי בשילוב דיגיטל וספרות הייתה בפרוייקט "את לא נולדת אישה", יזמתי, הפקתי וערכתי (יחד עם חגי מרום שערך את הצילומים), אנתולוגיית שירה וצילום בנושא נשיות. לשם כך, יצאתי לגיוס המונים ובמסגרתו גויסו 70,000 ש"ח לכיסוי עלות הספר ותשלום ליוצרות. לאחר הוצאת הספר והפצתו, הפקתי וערכתי ביחד עם כרמל איתן, דוברת נעמת ובחסות הארגון, ערב שירה והופעות מוזיקה להשקתו. למדתי רבות על גיוסי המונים למיזמי תרבות, וניהלתי כאלו למשוררת מיה טבת דיין, ללהקת המחול ורטיגו, כולם השיגו את מטרת הגיוס ויותר. כיום אני לא מנהלת גיוסי המונים.  ב-2016 הקמתי ביחד עם קבוצת משוררות וסופרות את "המוסך, כתב עת לספרות" באתר הספרייה הלאומית, ושימשתי בו עורכת וכותבת כשנתיים וחצי. 

 ביוני 2019 יצא לאור ספר השירים הבא שלי, "מעטה דק" בהוצאת פרדס

רוצים לספר את סיפור היצירה שלכם באופן יצירתי ומדויק בדיגיטל? למצוא לה קהל? צרו קשר.