עלית תפסו פלח שוק חדש

Date

באחד מימי השבוע, כשהגעתי לפדות את הפעוט מהגן הוא הביא מתנה מיוחדת: חוברת צביעה מושקעת שמוקדשת לגיבורה מסוג אחר: הפרה האדומה של עלית. שאלתי את הגננת מאיפה זה, והיא סיפרה שאנשים מקונצרן עלית היו בגן, גן פרטי, שמיועד לגילאי שנתיים עד ארבע, ערכו הפעלות ללקוחות הפוטנציאלים, וחילקו את החוברת בסוף.

את הסתייגותי הנמרצת מהכנסת תכנים פרסומיים במסווה של פעילות חינוכית לגן הגננת שמעה בהרחבה. אבל לאנשי עלית יש לי כמה שאלות ובעיקר תהיה ראשית: השתגעתם???!!

לכל הרוחות, הילד בן שנתיים! שנתיים ורבע, לעזאזל, הוא לא צרכן. הרעיון שמגיל כזה הוא אנוּס להפנים לוגואים, ושדרים המעודדים אותו לצרוך מוצר מסוים, מעורר חלחלה, מפחיד. אני יודעת שהצגתם את זה לגננות כפעילות יצירתית-חינוכית נטו, נו באמת, מתי עלית הפכה למפעל חינוכי? המטרה הראשית והבלעדית שלה, וזה בסדר גמור, היא רווח. אבל ילדים בגיל הרך הם תמימים, ואינם עושים את ההפרדה והסינון המתבקש, בין תוכן לפרסומת. השגה כזו של האינטרס של עלית, דרך גני הילדים, היא מניפולטיבית, אפילו מסוכנת. היום האח הגדול אינו השלטון, הוא התאגיד. והרי בפעם הבאה שנהיה בסופרמרקט והוא יבחין בפרה, הוא יזעק שהוא רוצה, ואתם יודעים מה, דווקא עכשיו, אני אמנע מרכישת מוצרי הלוגו הזה.  יש גבול.  

עוד
פוסטים