שטופי האלכוהול ובריוני המקלדת

Date

במדורו המענג, "משחק מילים", כותב אודי אשרי השבוע על רמי יצהר, כמייצג סוג של גברים השורץ בברים שטופי אלכוהול וזימה, הנותן ביטוי לתפיסותיהם המחליאות באשפתון האינטרנט שלו.  להלן ציטוט מהטקסט: "עניין מרכזי", אתר החדשות הצהבהב שעורך רמי יצהר, נכלל בסבב האינטרנט היומי שלי לצרכים אנתרופולוגיים: מאחר שאני לא הולך לברים ולמועדונים, זאת הדרך היחידה שלי לקבל מושג איך מדברים גברים מסוימים, שטופי טסטוסטרון והלומי אלכוהול, על ענייני השעה. אני מנחש שהסיטואציה משחררת אותם מעכבות ומוציאה מהם את השקפותיהם האותנטיות. מה שהם פולטים בחסות האפלולית והאלכוהול, יצהר מפרסם לאור היום כשהוא פיכח לגמרי".

נראה לי שהדימוי של אשרי קצת מיושן, או נתלה בסטריאוטיפ שבדרך כלל אוהבים להשתמש בו דוברי קבוצות כמו יראי השמיים, או המתנחלים.אני לא משוכנעת שרוב שוכני הבארים, לפחות בתל אביב, הם דווקא אלו שיפלטו דעות שוביניסטיות כאלו, אם אשרי יערוך משאל מקרי.

כי אשרי לא צריך לכתת רגליו בברים אפלוליים, הוא יכול לפנות לקהל הרבה יותר מתוקשר לאחרונה, גם על ידי אשרי עצמו, הלא הם הטוקבקיסטים.

אחרי קינתה הזועמת של "אשתו של" על כך שחברות הכנסת לא פוצות פה בעניין האונס בחיל האוויר, הזמנתי את ח"כ זהבה גלאון לפורום חי בynet בעניין זה. מהתגובות שחלקן לא היו ראויות להתפרסם, אשרי היה למד שדעות כמו של יצהר, מפעפעות בקרב מגיבי המקלדת, ולא בטוח שכולם הלומי אלכוהול של בילוי אמש. אפשר לראות דעות כאלו גם בכתבות בynet. ומה שיותר גרוע, זה שיש גם נשים שחושבות באופן הזה, הן הטמיעו כנראה את תפיסות העולם הזה גם בלי לקרוא את יצהר, או להתגלגל בברים.

 

למה תהילה, למה לא "נאורה".

עוד
פוסטים