למה אתם צריכים יותר מילד אחד

Date

 

 

טור חדש שלי בynet היום.

 

123. כמה אגואיזם ונרקיסיזם במאמר קצר אחד

לי יש 7 אחים ואחיות.
אני אב לילדה אחת. אני רוצה עוד ילדים. אם לא היתה לי מגבלה כלכלית – החלום שלי הוא משפחה בת 5-6 ילדים.
אשתי לעומת זאת היא בת יחידה.
אפילו היא מסכימה שאסור להשאיר את בתנו יחידה. רק היום ! בגיל 30+ היא מתחילה להבין את הנזקים וההשלכות שעלולות להיות להיותך בת יחידה.

אני לא יכול לתאר את ההבדלים בין להיות בן/בת יחידה לבין לגדול במשפחה עם אחים ואחיות. זה שמים וארץ !
כבן למשפחה ברוכת ילדים, אני נדהם לפעמים מההבדלים ביני לבין אשתי: היא גדלה מבודדת, עם כלב, הוריה שמרו עליה עם צמר גפן ונמנעו מלחשוף אותה לכל חוויה "מסוכנת" – וזה כולל כמעט הכל. הדאגה מגיעה לממדים של נוירוזה ואובססיה: שלושה-ארבעה טלפונים מההורים ביום, בכל מקום שלא תהיה. דאגנות מופרזת בכל פרט בחיים ובכל מעשה, והתערבות בכל. סיוט !
הוריי לעומתה נתנו לי חופש בחירה, נתנו לי את האפשרות לנווט את החיי ולקבל החלטות לבד. להיות עצמאי. לשתף אחרים, לדאוג לאחרים. אשתי לא חוותה בחייה מהי עזרה הדדית בין אחים. מהי שיחת נפש. חברות. לא היה לה עם מי לדבר.
לזה היו השלכות כבדות משקל שאני לא רוצה להיכנס אליהן מפאת צנעת הפרט -אבל די אם נציין שכל מה שמנעו ממנה בצעירותה- היא פיצתה בהתנהגות חסרת גבולות משבגרה ועזבה את הבית. וזה כולל לקיחת סיכונים שבוגרים אחרים בגילה לא היו מעזים לקחת.
תופעה שמאפיינת בנים יחידים היא חוסר היכולת שלהם לקחת אחריות אמיתית על חייהם. ההורים שלהם דופקים להם את היכולת הזאת מגיל צעיר כי הם הרי דואגים לכל.
ויש לזה השלכות כבדות משקל, למשל בתחום ניהול הקריירה, מערכות יחסים , ועוד.

הניסיון של הכותבת לתרץ הבאת יותר מילד אחד לעולם באגואיזם של ההורים מחליא ממש. מעורר פלצות.
אם כבר- מי שמביא ילד אחד לעולם הוא נרקיסיסט החושב רק על טובת עצמו.

ילד זקוק לחברה !
לא ההורים – הילד זקוק לחברת אחים שישחקו איתו, ישמרו עליו והוא עליהם, יגדלו יחד. יספקו אוזן קשבת ובטחון וחברות אחד לשני בבגרותם.
ההורים פחות זקוקים בימינו לילדים לתמיכה כלכלית. ההיפך .

אבא לילדה אחת (26.06.06)

להמלצה על תגובה זו לחצו כאן הוסיפו תגובה סגור

עוד
פוסטים