עישון בהופעות, מקרה הזאפה

Date

כפי שסיפרתי בפוסט הקודם, הבטן הענקית ואני פקדנו אמש את ההופעה המצויינת של פורטיסחרוף בזאפה, המועדון המוצלח של התקופה לטעמי ובין המוצלחים אי פעם, ויש לי קילומטראז' מועדונים רציני מאוד. (אם כבר נכנסים לזה, גם אני מפליטי הפינגווין בתקופה הנכונה, ואם אפשר לעשות מצעד המועדונים הכי הכי, אז הזאפה עם הדינמו דבש ואליזבת ז"ל הם הפייבוריטים שלי, אבל זה לא הנושא).

רבות נזקף לזכותם של הזאפה איסור העישון בהופעות, במדיה ובקרב חבריי שכבר חצו את אמצע שנות השלושים. לכן הופתעתי מאוד מכך שאתמול בהופעה עישנו שם בהמונים. פנייתי לאחראי המשמרת נענתה בתגובה כי "בהופעות בעמידה מעשנים, אין אפשרות לאסור את זה". גם נשאלתי איפה ראיתי פרסומים שהמועדון אוסר לעשן.

אז אמנם היו מאווררי ענק, נאמר לי שיש מערכת ניקוז, ובהתחלה הדלת הראשית מאחורי הבמה הייתה פתוחה.

האנשים הנחמדים בזאפה דאגו לי לכיסא ליד הבמה, אבל במהלך ההופעה האוויר הלך והפך סמיך וקשה בשבילי, ובסוף יצאתי עם תחילת ההדרנים, שאותם שמעתי מבחוץ, באוויר.

 

אין לי כוונה לטעון שנשים בהריון צריכות לקלקל לכולם את הכיף, ועשן בבילויים שלי שנוא עלי גם בלי הריון, אבל לדעתי צריך לקבל החלטה אמיצה אחת ולעמוד מאחוריה, בכפוף לחוק, שאני לא בטוחה מה הוא אומר לגבי המקרה בהתחשב בתנאים שהמועדון כן דואג להם, ובכל זאת, זה חלל סגור אחד. אני יודעת שלמנוע מאנשים רבים לעשן בהופעות הורס להם את החוויה, ועדיין, ההתרה מזיקה יותר לאנשים רבים אחרים, ולכן אני אמביוולנטית. סביר שלא אפקוד את המקום בשנה הקרובה עקב מצבי בכל מקרה, אולי אם תהיה  הופעת ישיבה שאי אפשר לעמוד בפניה (אולי יהודית רביץ).

 

ועוד הערה לא קשורה: תנחומים על היעדרותי הצפויה מהופעתה של אחת הלהקות האהובות עלי בעולם, הבלונד רדהד, עקב בטן של חודש תשיעי, טפו טפו, אפשר לשלוח במדור.

 

 

עוד
פוסטים