למה, אנס חתיך יותר טוב?

Date

אחד הדברים המגונים בעיני בהתייחסות לנושא הנשיא קצב היא הביזוי הפיסי שעושים למואשם באונס על מנת להמחיש חלק מהסבל של הנאנסות.

קשה לי כמו לחלי לתקוף את דנה ספקטור (איך את נראית ככה אחרי לידה?) על דבריה הידועים, אבל לחלק הזה אני חייבת להתייחס כי הוא חוזר אצל הרבה בעלי דעה וסתם טוקבקיסטים. ספקטור התייחסה לשיניו הצהובות של המואשם באונס, לכובד גופו, ועוד צדדים לא מחמיאים בפיסיותו. כותבים אחרים לעגו לעורו המחוטט, ריח פיו המשוער, ועוד צדדים באי האטרקטיביות של אדם מבוגר.

מעבר לביזוי כבודו האנושי, בעיני זה מעביר מסר סקסיסטי מסוכן לא פחות מקצב. מה, כאילו להיאנס חלילה על ידי בראד פיט אמורה להיות חוויה סבבה בגלל שהוא יפהפה? יופיו אמור לרכך את הזוועה? או נניח, להבדיל, קלינטון?

זה אמור לעשות את העניין בדמיון שלנו פחות מבחיל? איזה צביעות. אני משוכנעת שהיו כאן בהסטוריה הפלילית אנשים בעלי מראה נאה ולמעלה מכך. אני יכולה לחשוב לפחות על שחקן עבר אחד, שנחשב גבר נאה, ועליו שמעתי ממקור ראשון מכמה נשים שניסה לאנוס אותן, והן לא התלוננו נגדו (כולם יכולים לנחש מי זה). אני מניחה שהיו מקרים נוספים. האם המסר לנשים שהותקפו צריך להיות, תשתקי, לפחות הוא היה חתיך? צביעות חברתית כזו מכשירה את ההתיחסות התקשורתית לאונס כפורנוגרפיה מוסווית.

מהצד ההפוך, גם העיסוק במראה המתלוננות מצביע על אותו דבר.

עוד
פוסטים