אברה קדברה, ביסלי ובמבה!

Date

סיפור שנכתב אתמול בערב מפי בני הבכור, יונתן, תיכף בן שש.

 

העכבר והנסיכה טובת הלב

פעם היה עכבר, שאהב לצאת למסעות רבים. המסעות היו מאוד מיוחדים.

יום אחד הוא פגש ביער גמד. הגמד אמר לו: אני אומר לך שאם תגיע לבקתה, שכולה ורודה, מקושטת בצדדים בממתקים, והקירות משוקולד והצמות מסוכריות ארוכות מקופלות.
הגג המשולש עשוי רק מסוכריות צבעוניות.
זהו בית מיוחד במינו אמר הגמד.

אם תגיע לשם, הנסיכה תעזור לך בכל דבר שתרצה , אמר הגמד, והלך. העכבר החל ללכת לכיוון היער, שם הוא ראה בית אחד עשוי ממתקים, צמות מסוכריות ארוכות, מקופלות, קירות משוקולד, גג מסוכריות צבעוניות. הוא החל ללכת לכיוון הבית, לאט לאט. הוא פתח את הדלת שהיא כמובן גם משוקולד וראה שם נסיכה כה יפה! הנסיכה אמרה לו, בוא תשתה, תאכל, אולי תנוח. העכבר אמר – תודה! קצת אכל, קצת שתה , וקצת נח על המיטה של הנסיכה. אחרי שהעכבר נח הוא אמר תודה והתחיל ללכת לכיוון ההרים. הוא פגש ג'ירפות, פילים, קרנפים, ואז הוא פתאום ראה ילד קטן שאמר לו: אם תעבור את ההר, הר הקסם, תפנה ישר וימינה, שמאל וישר, תגיע ליער הכי קסום בעולם. ביער יש קוסם שיכול לעשות את כל הקסמים בעולם.

העכבר החל ללכת בדרכו, עבר את הר הקסם, הוא הגיע ליער הקסום וראה את הקוסם. "אדון קוסם, אפשר שתעשה קסם ושאוכל להפוך לקוסם כמוך". העכבר שלנו, שמו היה תק תק, חלם והשתוקק להיות קוסם. הוא חשב לו, מה אעשה, פגשתי את הגמד, פגשתי נסיכה, ועכשיו חציתי את הר הקסם, פגשתי קוסם ואינני יכול להיות קוסם. אני רוצה להיות קוסם הכי קסום בעולם, אני מקנא!
ואז הוא פגש את האיש הכי חכם בעולם. העכבר לא ידע שהוא חכם. האיש אמר לו: אני הכי חכם! ואז העכבר חשב שהוא יודע איך האיש יהפוך אותו לקוסם הכי מפורסם בעולם. האיש אמר לו, אם תלך להופעות של הקוסם הוא יהפוך אותך לקוסם הכי טוב בעולם והכי מפורסם בעולם. האיש החכם אמר – מה אתה אומר שנלך ביחד למופע של הקוסם? הם הלכו והלכו והלכו, מאחורי ההר, וראו את הקוסם. הקוסם שאל: רוצה לבוא למופע שלי? אם תבוא, אוכל להפוך אותך לקוסם הכי טוב ומפורסם בעולם.

העכבר אמר – תודה קוסם! הוא בא למופע. הקוסם אמר: אברה קדברה, ביסלי ובמבה! עוד מעט תהפוך לעכבר קוסם הכי טוב והכי מפורסם בקסמים! הקוסם נתן לו את מקל הקסמים והוא היה קוסם עכבר. ואז העכבר הלך והלך, פתאום הוא רצה קסם: שכל החיות יראו אותו בעולם. ואז הוא עשה עם המקל: אברה קדברה, ביסלי ובמבה, עוד מעט החיות יבואו לראות אותי! וכל החיות בעולם באו לראות אותו. והוא אמר, זה עובד! ואז הוא רצה שהם ילכו, והוא עשה עם המקל, אברה קדברה, ביסלי ובמבה, עוד מעט החיות ילכו. וכולן הלכו!
העכבר ידע שהוא הפך לקוסם אמיתי.

 

עוד
פוסטים