חוצפּנית

Date

המוני אנשים ביקרו ביום שבת האחרון בפארק רעננה. אפשר להבין אותם, הייתה שמש יפה . גם אנחנו היינו.

שני הילדים ואני, שתי חברות והילדים שלהם. הגדול ביקש לאומגה, בדרך כלל אני עומדת איתו בתור, משגיחה שהוא יקבל את התור שלו, שהוא ישתלט על הצמיג, אבל התינוקת דורשת הפעלה מלאה עכשיו, אז עמדתי מהצד. הוא חיכה לתורו על העמדה כרבע שעה. הצצתי עליו בתחושה מעורבת, גאווה מהולה בצביטה קטנה על החשש התמידי שלו. ואז הגיע תורו, ברגע שעמד ליטול את הצמיג התפרצה קדימה ילדה כבת עשר שהגיחה מהצד, זינקה עליו וחטפה אותו, היא השתלחה קדימה מצחקקת. הנוכחים הביטו בה, וגבר אחד קרא "זה לא יפה!". אני ניגשתי אליה, לאמצע המסלול, חדורת רצון לתקן את העוול שנעשה לילד. "זה לא בסדר מה שעשית", אמרתי לה, כועסת. "לא אכפת לי", ענתה בהתרסה, וצחקה. עיניים חומות גדולות, שיער שחור מקורזל, אסוף בשתי קוקיות לא מוקפדות, נמשים על כל הפרצוף. "זה ממש לא יפה", אמרתי לה, כועסת עוד יותר, "את חטפת לו. זה היה התור שלו".

"אז מה, לא אכפת לי", היא המשיכה לגחך.היא אחזה בצמיג וסירבה לעזוב אותו, לא רוצה, אמרה בהתרסה חסרת גרם אחד של פחד מהמבוגרת מולה.

"מי לימד אותך להתנהג ככה", התרתחתי.

"האחים שלי", ענתה ברצינות גמורה.

"תרדי מיד מהצמיג", כעסתי יותר, "לא רוצה", ענתה לי, לילדה הזו אין אלוהים, ולא מבוגר אחראי בסביבה.

היא המשיכה לאחוז בצמיג, משועשעת מאוד, ניסיתי להפריד את רגליה מאחיזתן ההדוקה, לשווא. הפעלת כוח נראתה לי לא מוסרית ומסוכנת – למרות הפיתוי הגדול להעיף אותה משם. "איפה ההורים שלך?" היא לא ענתה. לא נראה שהם באזור.

הגבר שקודם נזף בה, קרח לגמרי וכרסתן, סיגר בפיו, התקרב כועס מאוד, "חוצפנית, תעופי מפה, איפה ההורים שלך", הוא נהם.  לתדהמתי לא היה גבול, היא המשיכה לסרב, נאחזה בצמיג חזק, עד שהפריד בכוח את רגליה וידיה מהמתקן, בעודו מגדף אותה. לילדה הזו לא הייתה טיפת יראה, היא הייתה בתחושת כוח מדהימה. התנגדה לו, ואז כשניתק אותה,  מחתה קצת וכדי להראות שלא הובסה, התיישבה על החול, בקצה המסלול, ממשיכה להתריס ולהפריע לגולשים אחריה.

בדרך משם ראינו אותה – ליד שני אנשים מבוגרים כבני שישים פלוס – "הנה, זו האשה שרצתה לתת לי סטירה" היא הצביעה עלי, דווקא הגבר אמר לה זאת, לא אני. היא הורידה אותי בכוח. המבוגרים, מבט מובס מאוד משלהם על פרצופם, היסו אותה, חששו מעימות, "די, די" אמר לה הגבר, "מספיק".

 

עוד
פוסטים