הוכיח שאפשר, על ניהול הקמפיין של ח"כ מיכאל איתן

Date

כשפגשתי אותו לראשונה, עם ההחלטה על העבודה המשותפת כמנהלת הקמפיין שלו ברשת,  הייתה לח"כ מיכאל איתן (ליכוד), תוכנית מעניינת שהראתה כי הוא הפנים את המהפכה החברתית ברשת; הוא החליט לוותר כליל על גיוס תרומות לקמפיין הפריימריז מתורמים בעלי הון, כפי שעשה בעבר, וביקש לגייס תרומות קטנות מגולשים התומכים באג'נדה המרכזית של הקמפיין, שינוי השיטה בפריימריז. הוכחה שאפשר להצליח במשחק הפוליטי ללא התרומות והתלות הבעייתית בתורמים בעלי הון ועניין.

אבל היו עוד מטרות, החזון של איתן היה מורכב, כאמור. הוא ביקש להשתמש בתופעת הזנב הארוך כדי להשפיע על מתפקדי הליכוד שלא בהכרח נמצאים במוקדי הפעילות שלו באינטרנט. לגרום למסרים שלו להגיע אליהם דרך עבודה שיטתית של נוכחות ברשת, ניהול דיאלוג, ודברור המסרים שלו לבלוגרים משפיעים. כל זה היה יכול לקרות בשנה, אולי קצת פחות של פעילות באונליין ובאופליין, אבל היו לנו רק כ45 ימים מתחילת הקמפיין.בעצם איתן ביקש לחתור נגד המשחק הפוליטי השחוק דרך המדיה החברתית, וכמובן לחדור בדרך זו למדיה המסורתית, ובהחלט אפשר לומר שהוא הצליח, בוודאי לאור בעיית הזמן המוגבל. מיקומו ברשימת הליכוד הוא 16. הדיאלוג שלו עם המתפקדים היה בחיתוליו, בהתחשב בכך שהרשת החברתית של הליכוד הייתה צריכה זמן נוסף כדי להתחמם ולהתגבש, וניכר שהיא אכן עושה צעדים יפים בטריטוריה הייעודית שלה. מפגש בלוגרים עם איתן שתכננתי בלשכתו, לא יצא בסוף לפועל, בשל ענייני שדרות ולחץ הזמן.

מול בית המשפט בתל אביב, גיוס כספים, ערוץ 2 מסקר
מול בית המשפט בתל אביב, גיוס כספים, ערוץ 2 מסקר

את המטרות העיקריות הקמפיין השיג. כ50 אלף שח נתרמו על ידי גולשים, שביקשו לחזק את איתן, ואת התנהלותו הפוליטית הידועה כאידיאליסטית ובעלת יושרה.אלפי גולשים שלא ידעו קודם על פעילותו הפרלמנטרית העניפה, נחשפו אליה דרך פייסבוק, דה מרקר קפה, טוויטר, ישראבלוג, בלוגים שבהם נכתב על הקמפיין ועליו, וכנס וורדקאמפ, למשל.

אחד הפוסטים הטובים לטעמי מדבר במודעות עצמית מבורכת, על החוויה של פוליטיקאי ברשת חברתית. משהו שכדאי לכל פוליטיקאי ואיש ציבור שמבקש לדבר עם הגולשים לקרוא ולהפנים.

עוד
פוסטים