כי זה רב שכבתי, האינטרנט הזה

Date

הנה כמה תוספים שעושים את חיי טובים יותר בתקופה האחרונה. הם מלמדים שלא בהכרח צריך לאפיין ולפתח פלטפורמה לפיתוח כורים גרעיניים וירטואלים, כל מה שצריך זה מה שייעל את חיוו של הגולש, יפשט את פעילותו ברשת, ויחסוך לו זמן.

XOOPIT הוא תוסף שמתלבש על ג'ימייל ומנהל את כל אותם קבצים שנאגרו באטאצ'מנט, לפי קטגוריות תמונות, וידיאו וקבצים, וגם מציג אותם בצורה נוחה, מאפשר למחוק אותם, לפרוורד, ולזפזפ ביניהם. תחשבו על קבצים ישנים שנאגרו לפני 500 מיילים ואלף ימים, פתאום הם שם, אפילו לא זכרתם, ומצד שני, אפשר למחוק ככה עדויות מרשיעות לכך שאתם שולחים תמונות מתוקות של כלבים לחברים שלכם, (אצבע בעין).

אפשר גם לחלוק את הקבצים בפייסבוק ובבלוג, והרעיון של התייחסות לארכיון הקבצים שנאגרו בג'ימייל, הוא פשוט מצויין.

הצילום מתוך techcrunch
הצילום מתוך techcrunch

Remember the milk הוא תוסף שכבר כתבו עליו לא מעט, והנה גם אני. גם הוא מתלבש על ג'ימייל, המקום בו אני מבלה לא מעט את חיי, הוא מזכיר לכם את כל הסידורים שאתם לא ממש משתגעים לעשות, אבל מוכרחים, ומאפשר כמובן לשתף אחרים, להגדיר "נדנוד", ולראות מול העיניים כל הזמן את המטלות לפי סדר. חוץ מזה, יש גם תגיות, מעניין איזה תגיות הולכות חזק בתוסף הזה, ספונג'ה?

הלינק הרב שכבתי

בבלוג השאלון, של סיני גז, יש משחק נחמד שבו בלוגרים ממליצים על לינקים ומעבירים את השרביט לבלוגר אחר.

אתמול פורסמה כתבה בקפטן אינטרנט על slow blogging – כותרת חדשה לבלוגרים שכותבים פוסטים מושקעים, מפרסמים מעט אבל מעמיקי חקר וכתיבה. אני אוהבת את זה, חושבת שיש נושאים ומקומות שבהם זה חיוני ולמרות הקצב האיטי, הקוראים ישארו נאמנים אם תתמידו ותשקיעו באמת בפוסטים, אליטיזם יכול גם למכר. והנה בלוג מעולה, ליבריסטאן, מאת דן בורנשטיין, על עולם הספרות העולמי והמקומי, מזוית אחרת, לא ביקורות ספרים, אלא על שוק הספרים, והוא מעניין ומצריך ריכוז לא אינטרנטי, אבל משתלם. אני מתכבדת להעביר את המקל לנועה רווה, בעלת בלוג מוזיקה ובקרוב תוכנית רדיו באינטרנט, שיש לה מה להגיד ויודעת לפנק אותי במוזיקה טובה.

עוד
פוסטים