פספוסים1# – אתרים ישראלים חסרי תכונות חברתיות

Date

Rest

ביקורות הגולשים של אתר המסעדות Rest ששייך כיום לתאגיד דפי זהב, היו מהפיצ'רים החברתיים הותיקים באתרי התוכן הישראלים. מה חבל שמאז הן לא התקדמו, וכמו קפאו בשנת 2000 מקסימום. תחום ביקורת המסעדות הוא מכרה זהב לתוספים חברתיים מתקדמים, ולפעילות תוכן שמחזיקה את האתר, גם עסקית. עד לפני מספר שנים, נושא הביקורות נחשב בעייתי מבחינת אמינות, אבל בדיוק כאן נכנסו הרשתות החברתיות עם הפרופילים והתמונה וחטפו את השוק. אני בטוחה שמנהלי האתר גולשים ברשת ויודעים משהו על טיבה של מהפכת תוכן הגולשים, משום מה, הם מתעלמים ממנה. חבל.

 

 החברה להגנת הטבע

איך, איך אתר כזה מרשה לעצמו לא להחזיק אפילו פורום? גלריות של גולשים? המלצות גולשים למסלולי טיול? איך זה יכול להיות שהאתר מתעלם מפוטנציאל קלאסי וקהילה נישתית צמאה שיש לה "פאשן" אמיתי לדבר, ותוכן פנטסטי היכול להעשיר אותו? רשת חברתית לאוהבי טיולים? לפחות חלק מהאלמנטים שלה? מי אם לא אתם.

 

 

הרשות השניה

לאתר הרשות השניה יש פורום, אבל לא קורה בו כלום. הפורום לא מנוהל ויש בו הודעות ספורות ואין בו דיון. דיאלוג שקוף עם הגולשים-צרכנים אין, ומדובר בגוף ציבורי שתקציבו עשרות מיליונים בשנה, והוא מנהל בכוחנות את מאבקיו בגופים המשדרים. בפתיח לפורום נכתב כי הרשות השניה תגיב מידי פעם לדיונים, ותמיד תיקח לתשומת ליבה את הנכתב. מדובר בעלה תאנה. זו גישה מיושנת, מתנשאת, וחסרת מודעות ליחסי הכוחות האמיתיים בשוק המדיה. המאבקים האחרונים והסכנה לקיומו של ערוץ 10 – הקולות הקוראים לבטל את הרגולציה לא מעירים את שלטונות הרשות, ולא מביאים לפתחם את ההזדמנות לשתף את הציבור בנושאים המהותיים האלו. הגיע הזמן.

עוד
פוסטים