מוזיקה וטקסט – המלצות

Date

#1 אמש בתל אביב חגגתי את יום הולדתי בהופעה של פאניק אנסמבל וקרן אלקלעי גוט, להקת קברט רוק, ומשוררת שכותבת וחיה באנגלית ועברית במקביל. הם אירחו משוררים מצוינים כמו רוני סומק, מאיה בז'רנו, רחל חלפי, אמיר אור, רפי וייכרט, ויעל גלוברמן, ובעיקר נתנו הופעה מצויינת, בעברית ואנגלית, רוב השירים  הולחנו  למילים של אלקלעי גוט, אחד מהם היה של גלוברמן. הופתעתי מהשירה הפראית של יעל קראוס, לשעבר מ"אינפקציה", ויש לה איכויות בימה חזקות מאוד. מאוד ממליצה לתפוס אותם בהופעה, והנה המייספייס שלהם.

 

מימין: יעל קראוס

 

#2מבין המשוררים שהקריאו אהבתי במיוחד את הטקסטים של יעל גלוברמן, שירה מתריסה, מפותלת, נועזת, שפה מעניינת, תוכן שדיבר אלי. מתאימה לבמה.

 

# רק היום עד חצות – המוזיקאי הירושלמי הנפלא מורפלקסיס, מציע את כל האלבומים שלו להורדה בחינם, לרגל יום הולדתו. כדאי מאוד. ידיד המדור, עמיר, כתב עליו פעם פוסט נהדר.

 

#3 הדיסק החדש של אבי בללי ויהודית רביץ, שרים את דליה רביקוביץ' י פ ה פ ה. עיבודים שמשלבים כלי מיתר וגיטרות, מתאימים מאוד לתוכן האפל של רביקוביץ', שמזמן הייתה זכאית למחווה כזו. לא תמיד עיבודים למשוררים גדולים יוצאים תואמים כל כך לתוכן, ויש כימיה יפה מאוד בין השירה של בללי והקול שלו לזה של רביץ, הזמרת הכי אהובה עלי בעברית.

 

#4 אמנם כתבתי על זה בצד, אבל הסיפורים של אליס מונרו מחלחלים לנפש, עשירים כל כך בתיאור ובפיוט, בשרטוט דמויות שלא עוזבות אותך.  היא כותבת גדולה.

 

 

 

 

 

 

עוד
פוסטים