איך נמנעים מלהיות המעיקים התורנים?

Date

האם גם אתם הסרתם לאחרונה כמה חברים מעמוד העדכונים? אני מחזיקה כך וכך מאות חברים בפייסבוק ובלינקדאין, קצת פחות עוקבים ונעקבים בטוויטר, וקצת יותר בדה מרקר קפה, שם אני צופה פאסיבית בחודשים האחרונים. באופן גס ניתן לומר שכעשרים אחוז מהחברים בפייסבוק מעדכנים את הסטטוס או עושים פעילות אחרת בתדירות של פעם ביום.
היתר בתדירות משתנה אך פחותה, כך גם בטוויטר, עובדה ידועה היא שרוב הגולשים באתרים חברתיים הם פאסיביים, צופים במסיבה ובמשחק שמתנהל לפניהם, אבל לא מעזים לקחת בו חלק דומיננטי פעיל מידי, מסיבות שונות, זמן, תכונות אישיות, ואולי גם אמונה מסוימת שמדובר בבזבוז זמן.
לאתרים חברתיים יש אינטרס ברור שהפאסיביים יהפכו אקטיביים, יעלו תוכן, ימשכו קוראים נוספים, יגבירו את זמן השהייה באתר, ואולי בסוף גם יקנו משהו. (לאחרונה נתקלתי בכמה מצגות של רשתות חברתיות שמציעות גם מוצרים לרכישה ברשת, וירטואלים וממשיים, רעיון בעל פונטציאל, במימוש נכון, המעניין ביניהם לדעתי יהיה באתר שעורכת דריה שועלי, sense of fashion  שיעלה בקרוב). בפוסט הבא אכתוב על הדרכים וההזדמנויות בהן יכולים מנהלי המוצר לגרום למספר גדול יותר של משתתפים פאסיבים להפוך לאקטיבים, אבל לפני זה, בפוסט הזה אטפל בטעויות שעושים גולשים בניהול הזהות שלהם ברשתות האלו.

אחד הכלים הטובים והמסוכנים לגולשים הם הHIDE בפייסבוק, והREMOVE בטוויטר, הם מאפשרים לכם, לכשמאסתם בעדכונים של חבר בפרופיל, להסיר אותו או להסתיר את התוכן שהוא מעלה מבלי להסיר, כמו במקרה של פייסבוק, וכך לא להיקלע לאי נעימות. אתמול בלילה, דרך קריאה בבלוג של גילית טאגורי,  נתקלתי באפליקציה מסוכנת במיוחד ליחסים החברתיים שלכם, כלי שמגלה מי הסיר אתכם מרשימת הנעקבים שלו בטוויטר, לא גילוי נעים במיוחד.

אז איך נמנעים מלהיות המעיקים התורנים?

מינונים – גם אם אתם משעשעים, שנונים וחביבים, אין סיכוי שלא תצרו שובע (ניסוח עדין) אם תעדכנו את חבריכם מידי שעה על כל מעשיכם, יהיו מעניינים אשר יהיו, ורובינו בואו נודה, כמו שכתב ירדן לוינסקי, לא כאלו. חוץ מזה, אנשים אוהבים להתגעגע.

תעניינו, תתעניינו – רוצים שיקראו אותכם? רוצים שיתנו לכם עדיפות בתוך ים התוכן שהם הודפים ממילא כל יום? אל תעדכנו אותם על בסיס קבוע בתפריט התזונתי שלכם, יהיה מענג ככל שיהיה, אלא אם אתם דוגמנית למשל.תהיו נדיבים, תשקיעו בהם, תחלקו לינקים מעניינים וביקורות על מה שעורר בכם מחשבה והשראה.

המנעו מסכריניות וזיוף: זה בסדר להיות חביבים, אבל אף אחד לא יקנה את זה כרפלקס אוטומטי, אנשים מריחים כשאתם מעושים. זה קיים בצורה ניכרת ברשתות ישראליות, כמו הקפה.

טיזינג, רמזים, התכתבות פנימית – אלו דברים שמעצבנים במיוחד. גם אם יש לכם משחק מסעיר עם אחד החברים לרשימה, ואתם מנהלים איתו דיאלוג מלא תשוקה, להרבה מהחברים הוא סתום, לא מובן, ומציף. בקיצור, Get a room.

ומובן מאליו, אם מישהו משקיע ומעדכן אתכם בלינקים מעניינים, תוכן מעורר מחשבה, תמונות מלבבות, השקיעו רגע לספר לו את זה, סיכוי טוב שבפעם הבאה שתעלו משהו משלכם, הוא/היא יזכרו וישימו לב.

עוד
פוסטים