האם רשימות גוסס?

Date

בזמן האחרון הולכת וגוועת האפשרות שלי ושל חבריי להעלות כאן פוסטים חדשים. השרת פשוט לא מאפשר  את הפעולה הבסיסית הזו. את הפוסט הזה למשל תכננתי להעלות אתמול,, ואחרי נסיונות עקרים של למעלה משעה – ויתרתי. הגסיסה הזו עגומה ומדאיגה.
פוסטים חדשים של בלוגרים/ות עולים ברשימות, אבל בתדירות נמוכה יותר באופן ברור. אני כותבת באתר הזה מ2003, שש שנים, ובארכיון הבלוג שלי נמצאת מסת הכתיבה הגדולה והמושקעת ביותר שלי, חתיכת חיים.
גם אני, כמו הרבה אחרים, עברתי לוורדפרס, פתחתי אתר לבלוגים של הורים, לאחרונה רוב כתיבתי מתרכזת שם, גם בגלל הסיבות הטכניות .

בעלי האתר, ירדן לוינסקי, אורי ברוכין ואילן גליני שומרים על עמימות פומבית, ומאחר ואני יודעת שנעשו נסיונות הירואיים מבחינתם לגייס מימון כדי להבריא את האתר, במקביל לעבודתם וללא כל תמורה, אני מבקשת להצדיע להם, ועם זאת, לבקש מהם ומכותבים באתר הזה לקיים דיון פומבי בשאלת עתידו של רשימות, גיבוי החומרים שלנו, במה ובכמה זה כרוך להחליף פלטפורמה, ולנסות לעורר דיון בקרב קהילת הבלוגרים בכלל בסוגיות שמעורר רשימות; תוחלת חיי בלוג, האם יש מקום למערכת בלוגים בפורמט שמציע רשימות בעולם הזה, וכל מה שיעסיק אותנו עד הסערה הבאה. אני חושבת שכדאי לבעלי האתר להיות שקופים יותר בתהליך הזה, כמתחייב מהיותם משפיעי תרבות רשת חשובים כל כך. 

 

אני מאוד מקווה שהרשימה הזו לא תהיה מארש לאתר הזה, כי היכולת לקבל מבחר מוקפד של כתיבה איכותית במקום אחד, תחסר לי, וגם האינטרקציה הארוכה והאינטימית עם הקוראים והמטקבקים שלי, שליוו את הסתגלותי לתפקיד האמא, בת הזוג והכותבת במשך כל השנים האלו.

זה לא ייגמר עד שהגברת השמנה

עוד
פוסטים