זה אישי מידי

Date

משפחות מתפרקות סביבי. אנשים מתאהבים מחדש, ריטלין הריגושים של חברותי עובר אלי בזרם של 1000 וולט.אני מריחה מעט והולכת לעשות כביסה.

אני מעבר לקו, המילים שלי מתרסקות ומתפוררות, הן לא פנויות אליהן. אני האדם ששייך עכשיו לקבוצה השניה, זו שהן עזבו בזעם. בדמיוני אני עבורן מתה מהלכת. אשה שהליבידו היצרי והיצירתי שלה כבול בעיניהן.

לפני שלוש שנים הייתי שם, במציאות המקבילה הזו לכמה ימים, פערתי חרכי תריס, נתתי למשבשי תודעה דומים לנהל את רגשותיי. כתבתי אז כמה שירים בבלוג הזה, שעכשיו אינני קוראת אותם עוד. הבועה התנפצה לי די מהר,  כשאת אמא, קשה מאוד להחזיק בועה. אלו הדקירות החדות והמכאיבות  שישנן בעולם, אלו שמגיעות מאלו שילדת, שלא מאפשרים לה לרטוט על כף ידך. בלי הבועה אני חשה את העור שלי ואת פגמיו, ואת קורט הפנטזיה מספקת רק המוזיקה, מסלול הבריחה שעליו לא אוותר לעולם. אבל שלא תטעו, אני אוחזת את החיים במושכות, אני מרסנת את הסוסים האלו, הם דוהרים פרה-פרה, הם אינם דורסים את האהובים שלי,  תודה לציפרלקס, תודה לבינה.אני צריכה לעשות כביסה, יש לי רשימה, אני חיה על רשימות עכשיו.

אני קוראת את הלן סימפסון, "כן, בטח, מה שתגידי". נדמה לי שאלוקים זימן ללשכתו את הסופרת הזו, והודיע לה שהוא ממנה אותה לכותבת האמהוּת של הדור הזה. הספר החדש הוא מה שהיה צריך להיות הספר שלי אז, אם לא הייתי מובלת, חסרת שמץ בטחון, תלושה ומבוהלת מעצמי ומהאפשרות. סיפורים קצרים שממפים את הכאוס האימהי. קחו פסקה למשל:

"מקס זע בצד שלו ומלמל משהו.

"ששש" אמר רובין והצמיד אצבע לשפתי אימו ופער את עיניו לשם הדגשה.

הם הביטו בפניו המזוקנים והכהים של מקס שנפרמו לפיהוק, כיורד ים או שמא אל ים העומד לכנס את צבאותיו. הוא החל להתעורר . רובין השתחל אל מתחת למצעים כדי להסתתר. בלילה הייתה זו היא מתחת למצעים  וידיו של מקס היו על ראשה כשגמר בתוך פיה. ואז התכרבלה לתוכו, ראשה על כתפו, עד ששקע בשינה דחוסה והיא התחממה כלביאה בשמש.  אחר כך נחלצה בעדינות מחיבוקו הסבוך, וריחפה אל החדר הסמוך ושלפה את הילד הכבד הזה ממיטתו, העמידה אותו נסוך שינה מול האסלה, כיוונה למטרה את הפין החסילוני שלו ולחשה דברי עידוד בזמן שהמים רחשו, ואז עטפה אותו בחיתול הלילי".

המלצות מאמהות אובדות

נטע דורון, אמא לשלוש, על האנשים האלו שלא רוצים ילדים

איילת הייתה פה, מאת יעל ארנסט

עוד
פוסטים