מים שחורים

Date

חייבת לזכור את הגבר העובד בתחנת דלק. האיש היה כבן 50, פרצופו וראשו מכוסים בשיער צפוף וסמיך, קשה להפריד. הגעתי אליו הערב בדרך למסיבה שערך מקום העבודה שלי, לפתע שמתי לב, בגשם זלעפות וחשיכה גמורה, שסמן מנורת השמן בלוח המחוונים מהבהב.

זה התחיל מחורבן ואז נהיה יותר גרוע. הוא היה המתדלק היחיד בתחנה הסמוכה ללונה פארק, עומד שם בגשם במעיל רוח דק. המחשב סירב לאפשר לו לתדלק את המכונית במשך מספר דקות, ואז הוא לא הצליח לפתוח את תא הדלק במפתח, ואחר כך לא מצא היכן פותחים את מכסה המנוע. הוא שב ואמר בייאוש "אין לי מזל איתך, לא הולך לי איתך היום", וחוסר האונים שלו הצליח לשקף לי מראה שלי במצבים אחרים, עוד רגע הייתי שמה יד על כתפו להרגיעו, דבר שאני צריכה בעצמי לעתים קרובות. ניסיתי לנחש מה בקורות חייו הביא אותו לתחנה הזו, ומי מחכה לו בבית. היה קור כלבים.

הוא גילה שתא השמן ריק לחלוטין ולקח את זה די קשה, "מה זה? הרכב קיבל מכה מלמטה במקרה? או ששכחת". שלושה בקבוקים הוא שפך פנימה, בדק אם ישנה נזילה, הגיר עוד ועוד נוזלים למכונית המוזנחת, מים שהיו חסרים לה גם כן, תשומת לב. מכוניות אחרות שדרשו תדלוק נאספו, כמה מהן צפצפו והוא אמר בזעף, לא לצפצף לי. בלונדינית מטופחת במעיל עור יצאה ממכוניתה ואמרה בזעם: אולי בינתיים אתה יכול לתדלק פה, אני מחכה המון זמן".

"כמה זה המון זמן"? הוא שאל בנימה מלאת ניסיון.

היא בלעה את רוקה בתדהמה, וענתה בחיוך מעושה ומתוח: "אני נורא ממהרת, אז בינתיים כשאתה מטפל בבעיה שלה, אולי תוכל לתדלק לי כאן"? וזה כשהוא רכון מעל מכסה המנוע הפעור שלי. בקור רוח מופתי הוא השיב לה: "תצטרכו לחכות, אני לבד פה היום".

אחרי כמה דקות היא התניעה והסתלקה, נוהמת את דרכה החוצה מהתחנה. אחרים המשיכו לתדלק בשרות העצמי, ובמכונית אחרת ישבו שתי נשים שהביטו בו עד שיסיים. אחרי שהגיר את ליטרת השמן הנחוצה לנסיעה, אמר, תראי, זה בין המינימום למקסימום, את יכולה לנסוע, אבל אם המנורה דולקת מיד לעצור בצד, לא לנסוע ככה, ומחר תעברי במוסך, ת'צריכה לבדוק למה היה לך שחור במים שמה, אבל נזילה לא ראיתי".

הוא המשיך ונפנה לעבר הנשים שהמתינו לו במכונית מאחוריי. נכנסתי פנימה, הדלקתי את החימום ואחרי שניה נזכרתי, סגרתי ויצאתי אליו שוב. פיו היה פעור בתדהמה, הוא לקח את השטרות וקיפל אותם, נדמה לי שרעד. "את לא יודעת מה עשית לי עכשיו, שאלוהים יברך אותך! שיהיה לך שבוע טוב, שתזכי בלוטו השבוע".

המסיבה הייתה זוהרת ונהדרת.

המכסה הירוק

 

עוד
פוסטים